0 vērtējumi

Lietuva; 02.12.23-Lielās Ķīnas laternu šovs Pakrojas muižā+Šauļi

Ceļojumu lai iegādātos lūdzu pieprasām rēķinu , nacionaltravel@inbox.lv , ar bankas kartēm pašlaik nav iespējams norēķināties, atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Ceļojuma datums; 02.12.23

Maršruts: Rīga-Šauļi-Pakroja-Rīga 

Piedāvājumā ietilpst: brauciens tūristu klases autobusā, transporta un ceļa izdevumi, gida pakalpojumi 

Piedāvājumā neietilpst: ieejas maksas apskates objektos 

Ceļojuma norise. 

08:00 izbraukšana no Rīgas

Došanās uz vienīgo Baltijas valstīs sakrālo vietu Krusta kalns.

Krusta kalns; Ir pati svētākā vieta Lietuvā un visā Baltijā. Uz Krusta kalnu ik gadu tiek atnesti simtiem krusti gan lieli un mazi. Šeit ir redzami krusti un krustiņi no vairākām pasaules vietām - gan tūristu atvesti, rokām taisīti gan kādam par godu novietoti, jo pilnīgi visiem šeit ir iespēja atstāt savu krustiņu. Krusta kalns ir viena no visapmeklētākā vietām Lietuvā.

Pēc Krusta kalna apskates došanās uz Šauļiem-Lietuvā

Šauļi ir Ziemeļlietuvas ekonomiskais un kultūras centrs, ceturtā universitāšu pilsēta valstī. Saules pilsēta.  Pilsētas nosaukums esot radies no Saules kaujas (1236.g.) nosaukuma. Otrā pasaules kara laikā pilsēta tika smagi izpostīta un vēlāk atdzima – gluži kā Fēnikss no pelniem. Šauļos ir daudz interesantu apskates objektu.

Ekskursija pa pilsētu. Sv.Apustuļu Pētera un Paula katedrāle  (XVII gs.). Jau no tāluma redzamais dievnama 70 m augstais tornis ir spilgtākais Šauļu panorāmas akcents. Katedrāles dienvidu sienu rotā   Lietuvā visvecākais saules pulkstenis. Pastaiga pa centrālo gājēju ielu.

Pilsētas Centrālais laukums – Aušras  un Tilžes iela to sadala 4 zonās. Daudzus gadsimtus te notika tirdziņi un gadatirgi, uz kuriem no visas Lietuvas ieradās amatnieki un tirgoņi. Šobrīd šī iela  ir galvenā vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu tikšanās vieta. Te parasti notiek lielākie pilsētas svētki un svinības.

Vēl viens ievērojams laukums –  Saules pulksteņa laukums, Saules pulksteņa laukuma svarīgākais akcents - Staņislava Kuzmas apzeltīta bronza izrotāta gandrīz četrus metrus augsta dekoratīva skulptūra "Šaulys" (Strēlnieks). Tā attēlo 18 metru augstumā uz lodes stāvošu puisīti, kurš tikko palaidis no loka bultu. Bieži par ,,Zelta puisīti" saukta skulptūra un laukuma bruģi izlieti stundas apzīmējošie skaitļi - 12, 3 un 6 - it kā apvieno trīs Šauļu simbolus: Sauli, simbolizējot Saules kauju, Strēlnieku un Laiku, kurš pagājis kopš tās dienās, kad pilsētas vārds tika pieminēts pirmo reizi (1236. g.). Tas ir augstākais saules pulkstenis Lietuvā.

Šauļos varēsiet aplūkot romantisku skulptūru un strūklaku „Pelikāni”, kas atrodas pilsētas galvenajā ielā, kur ir arī strūklaka „Rude” un strūklaka „Saules diski”.

Viena no pilsētas skaistākajām ēkām ir Haima Frankeļa villa, kas tika uzcelta 1908.gadā.

Pēc ekskursijas brīvais laiks.

Pēc pusdienā došanās uz Pakrojas muižu kur norisināsies ‘’Lielās Ķīnas laternu gaismas šovs’’

Pakrojas muiža: pirmo reizi rakstos minēta 1531. g. Muižas izveidotājs un pirmais īpašnieks bijis Rietavas vagars M. Vakavičs, vēlāk par tās muižkungu kļuva V. Martinavičs, A. Koleckis, S. Juškevičš, augstmaņi Zabielas, grāfi Minsteri, grāfiene Aleksandra Minstere, kurai 1786. gadā apprecot Vilhelmu fon Ropu, muiža kā pūrs nokļuva Ropu ģimenes īpašumā.

Lielās Ķīnas laternu gaismas šovs; Mākslinieki no Ķīnas uzstādīs vairāk nekā 30 tematiskas gaismas instalācijas. Skulptūras kas izgatavotas no desmitiem zīda laternu, sasniegsies 8 metru augstumā. Muižas teritoriju būs apskatāma Āfrikas savvaļas pasaule, polārlāču ledājs, sapņu sala, rotaļīgie pērtiķi persiku kokos un Ziemassvētku eglīte ka atgādinās stāstu Riekskodis. Galvenajā laukumā būs apskatām briesmonis Nians kas apmeklētājiem atgādinās par gaismas spēku. Milzīgs cūku templis un eksotisko ķīniešu zodiaka dziedājumi pareģos panākumus Jaunajā gadā. Apmeklētāji atradīs arī 3 metrus augstu pūķa un feniksa dievību porcelāna skulptūru.

 

Festivāls “Lielais ķīniešu laternas” notiks Ziemassvētku dienās un nedēļas nogalēs visas brīvdienu sezonas laikā, kad izpildītāji no Lietuvas un Ķīnas organizēs teātra skates un liks ķīniešu pūķim dejot. Dažādi amatnieki no Ķīnas, īpaši, ierodas Pakruojis muižā, lai tuvāk demonstrētu savu eksotisko amatniecību un tās ražošanu. Festivāla apmeklētājus priecēs svētku tirgus, Tālo Austrumu garša un muižas izklaide.


Šogad mazie atradīs radošās un izglītojošās telpas, lai viņi būtu aizņemti gaismas festivālā. Viņi varēs paši uzzīmēt ķīniešu laternas, staigāt pa krāsu maiņas plāksnēm vai tikties ar Ziemassvētku vecīti viņa spīdīgajā mājā.

Atgriešanās Rīgā ap 22;30

Iespējamie papildu izdevumi pēc paša vēlēšanos:

Krusta kalna apmeklējums – 0.50 EUR

Pilsētas ekskursija Šauļos – 5 EUR

Lielās Ķīnas laternu gaismas šovs;

Pieaugušajiem-18 EUR

bērniem studentiem senioriem-14 EUR

bērniem līdz 5 g.v. ieeja bez maksas

14,00
 25,00  
Atlaide:
- 44%
Piedāvājumu nopirkuši 0 cilvēki.
(kopā nepieciešami 40, bet ne vairāk kā 50)
Piedāvājums slēgts!
Līdz piedāvājuma beigām:
-   -   -   -   -

Pēc ceļojuma iegādes uzreiz nepieciešams reģistrēties braucienam, paziņojot katra ceļotāja vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus, telefona numuru, ceļojuma galamērķi uz e-pastu nacionaltravel@inbox.lv
Lai uzzinātu sīkāku informāciju par ceļojumu, lūdzu sazinieties ar operatoru pa tālruni +371 26685622.
Pakalpojumu nodrošina Nacional Travel
Informācija;
Lūdzu, ņem vērā, ka iegādātajam ceļojumam nevar tikt piemērotas 14 dienu atteikuma tiesības (pēc MK noteikumu Nr. 255 "Noteikumi par distances līgumu" punkta 22.12.