0 vērtējumi

Bulgārija: no 13.08.2024. - 9 dienu ceļojums uz Bulgāriju Melnās jūras pērli Varnu, ar iespēju apmeklēt Eiropā viss lielāko ziedu festivālu Debrecenā-Ungārijā!

Ceļojumu lai iegādātos lūdzu pieprasām rēķinu , nacionaltravel@inbox.lv , ar bankas kartēm pašlaik nav iespējams norēķināties, atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Izbraukšana 13.08.2024 Atgriešanās 21.08.2024.

Maršruts; Latvija-Lietuva – Polija – Slovākija – Ungārija – Rumānija – Bulgārija – Latvija.

Brauciens  tūristu klases autobusā (WC, video, CD).

Nakšņošana: Slovākijā/Rumānijā tranzīta viesnīcā**/*** ar brokastīm divvietīgos numuriņos. Bulgārijā, Varnā **/*** viesnīcā ar brokastīm divvietīgos  numuriņos 200m no Melnās jūras. Priekš bērniem tiks ievietota numuriņā papildus gulta.

Ceļojuma cenā iekļauti ceļa (transporta) un viesnīcu izdevumi, kā arī aģentūras parstāvja pakalpojumi.

Ceļojumā obligāti jāņem līdzi:

ceļošanai derīgi pase;

bērniem – dzimšanas apliecība;

nepilngadīgai personai, kas patstāvīgi šķērso valsts robežu, - vecāku (vai viena vecāka) notariāli apliecināta piekrišana.

 

Ceļojuma norise

1 diena

Izbraukšana no Rīgas 05.00 (Latvija-Lietuva-Polija-Slovākija).

Nakts tranzīta viesnīcā Slovākijā.

2 diena

Brokastis viesnīcā izbraukšana uz Ungāriju.

Piedāvājam apmeklēt Miškoļcas-Tapoļcas termālos baseinus ar piecām zālēm klinšu alā, kura ir unikāls dabas veidojums Eiropā (pēc vēlēšanās, par papildsamaksu 20 EUR). Miškoļcu peldvieta atrodas Ziemeļungārijā alās, brīnišķīgā, tūrisma apskates objektiem bagātā Miškoļca - Tapoļca reģionā. Termālie baseini ir izveidoti kalnā. Atpūtas ēkas ar baseiniem ir izveidotas, izmantojot kalnu dabiskā reljefa alas. Ieejot šajā kompleksā, pavērsies neaprakstāms skats. Kompleksa vidusdaļā tek upe ar dzidri zilu ūdeni, daudziem līkumiem cauri vairākām alām. No upes pa speciālām pārejām var doties uz dažādiem baseiniem, kur katrā baseinā ir gan savādāks ūdens sastāvs, gan ūdens temperatūra. Visi šie baseini un upe tajā skaitā, atrodas kalna iekšpusē. Vienā no baseiniem ir izveidotas debesis ar daudzām zvaigznēm un vienreizēju akustiku.

Nakts tranzīta viesnīcā Rumānijā.

3 diena

Brokastis viesnīcā izbraukšana uz Bulgāriju, brauciens cauri Rumānijas Transilvānijai. Brauciena laikā būs redzami elpu aizraujoši un pasakaini skati uz Karpatu kalniem vai Transilvānijas Alpiem. Apstāsimies uz foto pauzi lai iemūžinātu Transilvānijas Alpus un skaisto ieleju caur kuru tek Olt upe.

Nakts Varnā

4 diena

Atpūta un brīvā laika pavadīšana. Otrā dienas pusē piedāvājam doties ekskursijā (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu) uz Aladžas klosteri, Varnu un akmens mežu.

Aladžas klosteris; ir viduslaiku klosteris, kurš atrodas klintī, veidots tas divos stāvos un tā augstums sasniedz gandrīz 40 m.  Ir vairākas leģendas par klostera rašanos. Par klostera vēsturi vairāk uzzināsiet apmeklējot blakus esošo  muzeju. Uz kāpjot klostera otrā stāvā paveras pasakains skats uz Melno jūru. Pēc Aladžas klostera apmeklējuma došanās uz Varnu.

Varna; apskates ekskursijas laikā, tiks apmeklēta Sv. Dievmātes debesbraukšanas katedrāle (Св. Успение Богородично; Bulgārijā lielāka par to ir tikai Sv. Aleksandra Ņevska katedrāle Sofijā), "Sporta nams”, kuģis "Drizki”, bulgāru-padomju tautu Draudzības piemineklis, "Pantheon” monuments.

Akmeņu mežs: Probiti Kamni mežs atrodas 10 km no Varnas, tā apkārtnē izveidojies unikāls un vienreizējs akmeņu mežs, vienīgais šāds mežs visā pasaulē. Mežā 50 km2 teritorijā atrodas viena liela akmeņu grupa, kurai apkārt izvietojušās vēl 15 mazākas. Šī vieta ir ieguvusi pasaules mēroga interesi, ģeologi no visas pasaules apmeklē mežu, cenšoties izdibināt tā noslēpumu un akmeņu mīklu. Bulgāri tic, ka mežs izstaro ļoti spēcīgu enerģiju. 

Nakts Varnā

5 diena

Atpūta un brīvā laika pavadīšana. Vai arī ekskursijas brauciens (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu) uz Nesebru. (Bulgāru, Dubrovniks) un Sozopoli.

Nesebra;  ir viena no senākajām pilsētām Eiropā, tā atrodas skaistā pussalā Bulgārijas Melnās jūras dienvidu piekrastē. Nesebra ir slavena ar savu savdabīgo Bulgārijas Atdzimšanas perioda arhitektūru, šaurajām, bruģētajām ieliņām, kā arī arheoloģiskajām un vēsturiskajām liecībām par dažādiem laikmetiem, dažādām tautām un civilizācijām – trāķiešiem, senajiem grieķiem, romiešiem, bizantiešiem un bulgāriem. Ekskursija iepazīstinās tūristus ar seno Nesebras namu arhitektūru un 6., 10., 11., 14. gs. celtajiem kristiešu Dievnamiem. Tiks apmeklētas Sv. Stefana un Sv. Spasa baznīcas. Pēc ekskursijas brīvais laiks pašiem iepazīt pilsētu. Pēc brīvā laika dosimies uz Sozopoles pilsētu, vissenāko Milētas grieķu dibināto (610. g. p.m.ē.) koloniju, kurai viņi deva slavenā Olimpa dieva Apolona vārdu. Sozopoles pilsēta, kas atrodas dienvidos pie Burgasas līča, vilina tūristus ne tikai ar savām apburošajām senajām mājiņām, antīko laiku ēku un tempļu drupām, bet arī miera, klusuma un apgarotības gaisotni.

 Sozopoles;  pilsēta, kas vēlāk tika iesaukta par „Glābiņa pilsētu”, ievērojamiem tūrisma objektiem kļuvuši varenie Dievnami, kuri papildus piešķir pilsētai īpašu šarmu. Starp daudzajām baznīcām īpaši iespaidīgs ir „Svētā Georgija” Dievnams, kur tūristi var apskatīt Svētā krusta fragmentu, Sv. Andreja pīšļus, kā arī Sv. Jāņa Kristītāja pīšļus, kuri nesen tika atklāti izrakumos netālajā Sv. Ivana salā. Šīs kristiešiem tik būtiskās reliģiskās relikvijas devušas pamatu dažiem vēsturniekiem Sozopoli nodēvēt par Bulgārijas Jeruzalemi. Pēc ekskursijas brīvais laiks pašiem iepazīt pilsētu.

Nakts Varnā

6 diena

Atpūta un brīvā laika pavadīšana. Vai arī ekskursijas brauciens (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu) uz Balčiku - Botānisko dārzu - Kaliakras ragu.

Balčika: ir Melnās jūras piekrastes pilsēta un kūrorts Bulgārijas ziemeļaustrumos. Pilsēta majestātiski plešas uz kalnu terasēm, kuras no Dobrudžas plato stiepjas uz leju līdz pat jūrai. Pilsēta ir dibināta 2500 gadus atpakaļ uz baltām kaļķakmens klintīm un ir viena no senākajām grieķu kolonijām Melnās jūras piekrastē. Līdz šim laikam kalnu aizās strāvo minerālūdens avoti, kuri Bulgārijā tiek uzskatīti par lielu vērtību un kopā ar rozi ir atzīti par valsts simboliem. Tūristiem Balčikā piedāvā izbaudīt peldi dubļu vannās. 1,5 km no pilsētas atrodas skaists botāniskais dārzs, kurā uz 65000 m2 teritorijā aug vairāk nekā 600 unikālu augu sugu no visas pasaules. Dārzu caurvij akmens celiņu tīkls, kuri kādreiz bija pārklāti ar paklājiem, tas tika izveidots netālu no Rumānijas karalienes Marijas kādreizējās rezidences. Karaliene tik ļoti iemīļoja Balčiku, ka iegādājās šeit zemi un uzcēla pili, kuru nosauca „Klusā ligzda”. Kaliakras rags, uz kura atrodas Balčika, ir apvīts ar dažādiem mītiem un leģendām. Rags iestiepies dziļi jūrā un to veido 60-70 m augstas kaļķakmens klintis, tā nepieejamība bijusi viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ šeit tika uzbūvēts senais Tirizas cietoksnis. Viduslaiku cietokšņa drupas apskatāmas arī mūsdienās, tajās ierīkots arheoloģijas muzejs un restorāns.

Nakts Varnā

7 diena

Agri no rīta  izbraukšana uz Rumāniju (Bulgārija-Rumānija-Ungārija)

Nakts tranzīta viesnīcā Rumānijā teritorijā netālu no Ungārijas robežas.

8 diena

Brokastis viesnīcā, pēc brokastīm izbraukšana uz Ungārijas pilsētu Debrecena kur būs iespēja apmeklēt Eiropas lielāko ziedu festivālu.

Debrecenas ziedu festivāls: ir vieni no galvenajiem valsts svētkiem, kuri notiek nedēļas garumā un beidzas ar kulmināciju 20. augustā, kad pa Debrecenas ielām tiek stumtas grandiozas ziedu skulptūras, un uzstājās dažādu valstu folkloras ansambļi. Festivālam  ir 100 gadu sena vēsture, kurš ir lielākais ziedu kompozīciju festivāls Eiropā ar 100 milj. ziedu, 600 ziedu kompozīcijām, desmitiem tūkstošu dalībniekiem un vismaz miljonu skatītājiem!!

Dažām komplicētākajām un sīki izstrādātajām kompozīcijām tiek izmantoti pat 3 milj. ziedu.

Nakts tranzīta viesnīcā Slovākijā.

9 diena

Brokastis viesnīcā. Pēc brokastīm izbraukšana uz Latviju (Slovākija-Polija-Lietuva-Latvija)

Atgriešanās Rīgā pusnaktī /naktī.

 

Cenā neietilpst:

ieejas maksa apskates vietās un izklaides pasākumos,

pārtikai nepieciešamā nauda,

veselības apdrošināšana

Papildus izdevumi

Ceļojuma apdrošināšana 

Ekskursijas brauciens uz Aladžas klosteri, Varnu un Akmens mežu (EUR 35)+Ieejas maksas 6 EUR

Ekskursijas brauciens uz  Nesebru un Sozopoli (EUR 45)

Ekskursijas brauciens uz Balčiku - Botānisko dārzu - Kaliakras ragu (EUR 40)+Ieejas maksas 15 EUR

Tūrsitu nodoklis (EUR 2) par katru nakti obligātā piemaksa

Papildus vieta autobusā (EUR 200)

Ceļojot vienam, ir iespēja nakšņot vienam par papildus samaksu (EUR  200)

Informācijai:

Papildu ekskursiju minimālais dalībnieku skaits 25 cilvēki.

Visas papildu ekskursijas vietējā gida pavadībā Krievu valodā.

Ieejas maksas cenas ir norādītas informatīvas.

360,00
 450,00  
Atlaide:
- 20%
Piedāvājumu nopirkuši 36 cilvēki.
(kopā nepieciešami 35, bet ne vairāk kā 49)
Piedāvājums ir spēkā!
Līdz piedāvājuma beigām:
-   -   -   -   -

Ceļojumu iespēja iegādāties veicot maksājumu pa daļām, apmaksa pa daļām līdz 11.07.24
Pēc ceļojuma iegādes nepieciešams reģistrēties braucienam, paziņojot katra braucēja vārdu, uzvārdu, personas kodu, telefonu, ceļojuma galamērķi uz e-pastu nacionaltravel@inbox.lv
Lai uzzinātu sīkāku informāciju par ceļojumu, lūdzu sazinīeties ar operātoru pa tālruni +37126685622, +37127469336.