0 vērtējumi

Latvija-06.07.2024 Skultes tirgus apmeklējums, Baltā kāpa, Lauč akmens, Minhauzena stāsti Duntē un kruīzs pa Gaujas upi.

 

Ceļojuma datumi; 06.07.2024 

Maršruts: Rīga – Saulkrasti – Skulte – Lauč akmens – Dunte – Carnikava - Rīga.  

Brauciens ērtā un mūsdienīgā tūristu klases autobusā.  

Ceļojuma cenā iekļauti ceļa (transporta) izdevumi, un grupas vadītāja-gida pakalpojumi.  

Ceļojumā jāņem līdzi:  

Ērti apavi, pret iedegumu krēms, peldkostīms, dvielis, lietus mētelis ja būs lietaina diena un protams pozitīvu noskaņojumu. 

Ceļojuma norise 

Izbraukšana no Rīgas plkst. 07:00

Došanās uz Saulkrastiem kur apmeklēsim Balto kāpu. 

Baltā kāpa; ir viena no raksturīgākajām Saulkrastu vietām. No tās paveras skaists skats uz jūru, Inčupes grīvu un plašo pludmali

Baltā kāpa veidojusies, vējam dzenot pludmales smiltis pāri Baltijas ledus ezera mālainajiem nogulumiem. Tās baltais, 18 m augstais smilšu atsegums senatnē kalpoja kā orientieris vietējiem zvejniekiem. Nosaukumu kāpa ieguvusi no baltajiem sacietējušo smilšu slāņiem, kas vizuāli līdzinās smilšakmenim.

Kāpas apkārtne ir labiekārtota un sakopta, bet tās nogāzes – nostiprinātas. Lai arī kāpa ir apaugusi ar priežu mežu, arvien ir redzama tās stāvā, uz jūru vērstā nogāze.

Ejot uz Balto kāpu, pa ceļam ir Katrīnas liepas. Nostāsti vēsta, ka tās stādījusi Krievijas ķeizariene Katrīna II, kura neilgu laiku atpūtusies Pabažu jūrmalā.

Pēc Baltās kāpas apmeklējuma došanās tālāk uz Skulti.

Skultes baznīcas parkā ik sestdienu no tiek viens no Latvijas populārākajiem tirgiem. Skultes tirgus ir otrs populārākais tirgus Latvijā. Tirgu apmeklē ne tikai novadā dzīvojošie cilvēki, bet arī no visas Latvijas un ārzemju tūristi. Tirgus piedāvā apmeklētājiem plaša spektra preces sākot no Latvijas mājražotājiem pārtikas preces, lauku labumus un roku darbu darinājumus. Skultes tirgū Jūs sastapsiet ne tikai Latvijas tirgotājus, bet arī no Igaunijas, Lietuvas un pat no tālās Gruzijas un Itālijas. Un tirgus teritorijā arī darbojās krāmu tirgus.

Baznīcas parkā blakus tirgum darbojās Kaijotava un Pankukotava kur būs iespēja nobaudīt dažādus kafija un pankūku brīnumus par ziedojumiem. Tur pat blakus atrodas arī baznīcas skatuve uz kuras uzstājās Latvijā pazīstami mūziķi Olga Rajecka, Roberto, Horens, Ēriks Loks un mazāk pazīstami mūziķi arī par ziedojumiem. Kurš tieši mūziķis, jeb grupa uzstāsies uz skatuves ceļojuma dienā tiks precizēts nedēļu pirms ceļojuma.

Ap pusdienas laiku došanās pusdienās kuras notiks restorānā jūras krastā pie Lauč akmens par papildus samaksu pēc restorāna minju. Ņemot vērā restorāna atrašanos vietu minju būs bagāts ar zivju piedāvājumiem. Zivis nāk tieši no jūras nozvejotas tās dienas rīta.

Pēc labām un garšīgām pusdienām varēs atpūsties pludmalē, no peldēties ja ļaus laika apstākļi. Bildēšanās pie paša populārāka akmens Latvijas jūras piekrastē Lauč akmens, un paši drosmīgākie varēs arī uz akmens uzkāpt augšā lai no bildētos.

Pēc pusdienām un kārtīgas atpūtas pludmalē došanās uz Minhauzena muzeju kurš atrodas Duntē.

Minhauzena muzejā atausīs atmiņā stāsti par pulkveža Hieronīma Kārļa Frīdriha barona fon Minhauzena neticamajiem piedzīvojumiem. Muzejā apskatāmi neparasti eksponāti - ieroči, medību trofejas un, protams, paša Minhauzena vaska figūra.

Minhauzena muzejā: ielūkosies Minhauzena Slavas zālē. Gida pavadībā iepazīsI Minhauzena un Jakobīnes dzīves gaitas. Nofotografēsies ar maestro Raimonda Paula, basketbola zvaigznes Uļjanas Semjonovas, Kārļa Ulmaņa, Krišjāņa Barona un citām izcilu Latvijas personību vaska figūrām. Būs iespēja pārģērbties un nofotografēties senlaicīgos tērpos. Un varēsiet pārbaudīt savus mednieka instinktus Minhauzena šautuvē.

Minhauzena meža taka

Tā ir garākā apses koka taka Eiropā un piemērota izturīgajiem un zinātkārajiem. Dodies 1 km, 3,4 km vai 4,3 km garā piedzīvojumā, satiekot 55 koka skulptūrās iedzīvinātos stāstu varoņus. Izvēloties garāko taku, pa ceļam atvelc elpu Vidzemes pludmales baltajās smiltīs.

Atrakciju kuģis

Tas ir lielākais koka atrakciju kuģis Baltijā. Paredzēts pašām mazākajām drosmīgajām sirdīm. Tajā ierīkotas caurules no braucieniem, šūpoles un kalniņi.

Pēc labi pavadīta laika Minhauzena muižā došanās Rīgas virzienā, bet pa ceļam paviesojoties Carnikavā.

Carnikavā dosimies mazā kruīzā pa Gaujas upi ar kuģīti. Nesteidzīga brauciena laikā pa Gaujas upi varēsiet redzēt Gaujas upes skaistās ainava. Brauciena laikā varēsiet vērot upes un jūras mijiedarbību.

Atgriešanās Rīgā ap 22;00

Papildus izmaksas pēc izvēles:

Minhauzena muzejs

Pieaugušajiem 12 €

Bērniem, skolniekiem 7 €

Pensionāri 6 €

Brauciens ar kuģīti

Pieaugušajiem 8 €

Bērniem  0-7.g.v. bez maksas

Skolniekiem 8-13.g.v.  5 €

16,00
 22,00  
Atlaide:
- 27%
Piedāvājumu nopirkuši 0 cilvēki.
(kopā nepieciešami 35, bet ne vairāk kā 50)
Piedāvājums slēgts!
Līdz piedāvājuma beigām:
-   -   -   -   -

Pēc ceļojuma iegādes uzreiz nepieciešams reģistrēties braucienam, paziņojot ceļotāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, telefona numuru, ceļojuma galamērķi uz e-pastu nacionaltravel@inbox.lv
Lai uzzinātu sīkāku informāciju par ceļojumu, lūdzu sazinieties ar operatoru pa tālruni +371 26685622.
Pakalpojumu nodrošina Nacional Travel