0 vērtējumi

Igaunija:24-25.08.2024-Tartu Zinātnes AHHA centrs un skaistās Igaunijas pilis, cietokšņi, Peipusa ezera krasts!

Izbraukšana 24.08.2024

Atgriešanās 25.08.2024

Maršruts – Rīga – Tartu – Rakvere – Rīga.

Brauciens ērtā un mūsdienīgā tūristu klases autobusā (WC, video, CD). 

Ceļojuma cenā iekļauti ceļa (transporta) izdevumi, viesnīcas un  grupas vadītāja-gida pakalpojumi. 

Nakšņošana: Divvietīgo un trīsvietīgos numuriņos ar brokastīm *** viesnīcā.

Ceļojumā obligāti jāņem līdzi:

ceļošnai derīga pase;

bērniem – dzimšanas apliecība;

nepilngadīgai personai, kas patstāvīgi šķērso valsts robežu, - vecāku (vai viena vecāka) notariāli apliecināta piekrišana.

 

Ceļojuma norise

Pirmā diena

Izbraukšana no Rīgas plkst. 7.00.

Iebraucot Igaunijā, došanās uz Sangastes pili. Pils un muižas parks ir viens no izcilākajiem historicisma paraugiem Baltijā. Sangastes pils lepojas ar savu gotiskā stila foajē, greznajām pirmā stāva svinību zālēm un angļu stilā veidoto medību zāli. Būvējot pils galveno ieeju sedzošo velvju kolonnas, ir panākts savdabīgs akustisks efekts – vienā stūrī čukstētais ir skaidri dzirdams pretējā stūrī. 

Pili projektējis arhitekts Oto Piuss Hipiuss, iedvesma tika gūta no slavenās Vindzoras pils Anglijā. Sākotnēji pilī bija 99 telpas, jo 100 un vairāk telpu drīkstēja būt tikai caram.

Pēc Sangastes pils apskates došanās uz Äksi ciemu, kur atrodas Jaunais Ledus laikmeta centrs.

Ledus laikmeta muzejs izvietots 3 stāvos ar daudzām izglītojošām un izklaidējošām ekspozīcijām, iespaidīgiem audiovizuāliem materiāliem un neierastiem eksponātiem.

1. stāvs atklāj Ledus laikmetu un ledus nozīmi mūsdienās. Šeit apmeklētāji var apskatīt tajā periodā dzīvojošos dzīvniekus reālā izmērā – mamutu, briedi, alu lauvu, kā arī polāro lāci u.c. Muzejā ir apskatāmas arī interaktīvas filmas, un ikviens ir aicināts piedalīties dažādās spēlēs, kas ļauj vairāk iepazīt Ledus laikmetu.

2. stāvā apmeklētāji var atklāt Ledus laikmeta pēdas Igaunijā – kā Ledus laikmets ietekmēja Igaunijas teritoriju pagātnē un kādas ir šī laikmeta sekas mūsdienās.

3. stāvā tiek attēlota cilvēka loma klimata izmaiņās – daudz izglītojošas informācijas par laika prognozēm un ietekmi uz ekoloģisko situāciju pasaulē.

Pēc Ledus laikmeta muzeja apmeklējuma došanās uz Tartu.

Ekskursija pa Tartu vecpilsētu, ievērojamākie apskates objekti: Toomemjagi kalns, Doma baznīcas drupas, Rātslaukums, Tartu Universitātes studentu pilsētiņu.

Pēc ekskursijas došanās uz zinātnes centru AHHAA, kas piedāvā iespēju saistošā veidā uzzināt informāciju par interesantākajiem un aktuālākajiem zinātnes atklājumiem. Centrā būs iespēja izbaudīt atraktīvu mācību vidi un, protams, iegūt jaunas zināšanas. Lielākā daļa izstāžu veidotas pēc metodes, kurā ikviens apmeklētājs var aktīvi piedalīties to izpētē, pats visu izmēģinot - neatkarīgi no tā, vai tas ir planetārijs, skolas laboratorijas pilotprogrammas, mācību materiālu veidošana vai zinātnes teātris. Pēc Ahhaa centra apmeklējuma brīvo vakaru varēsiet pavadīt akvaparkā Aura.

Nakts viesnīca Tartu

 

Otrā diena

Brokastis viesnīcā; izbraukšana uz Alatskivi pili.

Alatskivi pili no 1876. līdz 1885. gadam lika uzbūvēt barons Arveds fon Nolkens pēc paša zīmētajiem plāniem t.s. skotu baronu stilā. Konkrēts paraugs viņam bija 1856. gadā pēc prinča Alberta pasūtījuma celtā karaliskā rezidence Skotijā – Balmorālas pils. Alatskivi pils tiek uzskatīta par skaistāko neogotikas stilā celto būvi visā Baltijā. 19.–20. gs. mijā pils un tās iekārtojums tika lēsts vismaz miljons cara rubļu vērtībā, un pils arī tad tika uzskatīta par vienu no dārgākajām Tartu apkaimē. Mūsdienās Alatskivi pilī atrodas Eduarda Tubina muzejs. Muzeja ekspozīcijas dod plašu ieskatu Eduarda Tubina mākslinieciskajā dzīvē, kurš ir viens no visslavenākajiem komponistiem Igaunijā. 

Pēc ekskursijas pa Alatsviki pili došanās uz Kallaste ciemu, kas atrodas Peipusa ezera krastā.

Kallaste ciemā Peipusa ezera piekrastes un skaisto smilšu kāpu apskate. Pēc pastaigas pa piekrasti došanās pie vietējiem zvejniekiem. Kur būs iespēja iegādāties svaigi kūpinātas zivis, gan uz vietas ēšanai gan līdz ņemšanai. Pēc pusdienu pauzes došanās tālāk uz Rakvēri.

Ekskursija pa Rakveres Ordeņa pili. Pils piedāvā dažādus satraucošus pasākumus gan bērniem, gan pieaugušajiem. Varat izmēģināt spēkus loka un arbaleta šaušanā. Ir apskatāmas izstādes par pils vēsturi, vēsturiskiem ieročiem un moku kambari, taču

pils pagrabā ir iespēja nogaršot viduslaiku vīnus. Pilī ir lielgabals – zviedru lauka lielgabals, kas šauj izmantojot šaujampulveri. 

Izbraukšana uz Rīgu

Atgriešanās Rīgā ap plkst. 22.00

Papildus izmaksas

Sangastes pils apmeklējums

Pieaugušajiem  8 € 

Bērniem  6 €

Pensionāriem  6 € 

Gida pakalpojums 5 €

Ledus laikmeta muzeja apmeklējums

Pieaugušajiem 10 €

Bērniem, skolēniem 7 €

Pensionāriem 7 €

Gida pakalpojums 5 €

AHHAA centra apmeklējums

No 7 gadu vecuma un pieaugušajiem 18 €

Līdz 6 gadu vecumam ieeja pa brīvu

Planetārijs – 6 € (neatkarīgi no vecuma)

Alatskivi pils apmeklējums

No 7 gadu vecuma un pieaugušajiem 7 €

Līdz 6 gadu vecumam ieeja pa brīvu

Gida pakalpojums 5 €

Rakveres Ordeņa pils apmeklējums

Pieaugušajiem 14 €

Bērniem līdz 6 gadu vecumam 9 €

Gida pakalpojums 5 €

Pusdienas no 10 €

Ceļojuma apdrošināšana no BTA

Ceļojot vienam, iespēja nakšņot vienam par papildus samaksu 30 €

Papildus vieta autobusā 30 Eur

70,00
 100,00  
Atlaide:
- 30%
Piedāvājumu nopirkuši 0 cilvēki.
(kopā nepieciešami 35, bet ne vairāk kā 50)
Piedāvājums ir spēkā!
Līdz piedāvājuma beigām:
-   -   -   -   -

Pēc ceļojuma iegādes uzreiz nepieciešams reģistrēties braucienam, paziņojot ceļotāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, telefona numuru, ceļojuma galamērķi uz e-pastu nacionaltravel@inbox.lv
Lai uzzinātu sīkāku informāciju par ceļojumu, lūdzu sazinieties ar operatoru pa tālruni +371 26685622.
Pakalpojumu nodrošina Nacional Travel
Informācija;
Lūdzu, ņem vērā, ka iegādātajam ceļojumam nevar tikt piemērotas 14 dienu atteikuma tiesības (pēc MK noteikumu Nr. 255 "Noteikumi par distances līgumu" punkta 22.12.